Analizy i raportowanie – Power BI

Analizy i raportowanie – Power BI

Wdrożenie systemu raportowego w organizacji jest prostsze niż myślisz!

Power BI jest zestawem narzędzi klasy Business Intelligence dostarczanym przez firmę Microsoft wchodzącym w skład platformy Power Platform, które umożliwia wykorzystanie zaawansowanej analityki do pomiaru efektywności procesów w organizacji. Narzędzia pozwalają w prosty i intuicyjny sposób budować raporty i wizualizacje a następnie udostępnić je innym użytkownikom na dedykowanym portalu oraz na urządzeniach mobilnych. Power BI zapewnia możliwość integracji niezliczonej ilości danych z różnych źródeł – pliki, bazy danych, usługi sieci web oraz wiele innych.

power-bi

Jakie możliwości daje Microsoft Power BI

Łączenie danych z wielu źródeł
Korzystając z usługi Power BI mamy możliwości integracji ze sobą niezliczonych źródeł danych. Dzięki temu analizowanie i raportowanie danych znajdujących się w różnych staje się dostępne na wyciągnięcie ręki.

Modelowanie danych
Wykorzystując możliwość modelowania danych w prosty sposób utworzymy połączenia pomiędzy informacjami pochodzącymi z różnych źródeł oraz stworzymy wielowymiarowe modele danych dopasowane do potrzeby organizacji. Dzięki temu w łatwy i szczegółowy sposób dokonamy niezbędnych analiz.

Pełna analityka
Zestaw narzędzi oferowanych przez Power BI pozwala zapewnić niezbędne i kluczowe informacje na temat całej organizacji w jednym miejscu. Dzięki temu raporty pozwalające na analizę wszystkich aspektów z różnych obszarów takich jak finanse, marketing, logistyka, IT masz zawsze pod ręką.

Wizualizacje i raporty
Dzięki interaktywnym raportom i pulpitom nawigacyjnym mamy możliwość przedstawienia nawet najbardziej złożonych i zaawansowanych analiz w przystępny sposób. Atrakcyjne wizualizacje pozwalają w łatwiejszy sposób zrozumieć i zinterpretować informacje kluczowe dla organizacji co z kolei przełoży się na jakość podejmowanych decyzji.

Publikacja i udostępnianie
Dzięki pełnej integracji wszystkich narzędzi Power BI raporty po utworzeniu są gotowe do publikacji i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami w nasze organizacji oraz poza nią. Raporty możemy publikować zarówno na portalu online jak również w naszym środowisku lokalnym bazując na innych usługach takich jak Microsoft Excel, SharePoint, Teams czy witryny internetowe. Dzięki nowoczesnemu środowisku jakim jest Microsoft Power Point udostępnianie raportów na urządzenia mobilne także nie stanowi wyzwania. Gwarantuje to dostęp do niezbędnych informacji gdziekolwiek jesteś.

Zarządzanie
Prosty sposób zarządzania użytkownikami i licencjami dzięki integracji z Active Directory.

Dlaczego warto wybrać Power BI

Jedno narzędzie dopasowane do całej organizacji
Jedno źródło prawdy dla całej organizacji. Brak przechowywania tych samych danych w różnych miejscach z różnym sposobem interpretacji.

Proste i szybkie tworzenie raportów
Szereg dostępnych wizualizacji pozwala użytkownikom w prosty i szybki sposób stworzyć niezbędne raporty oraz podzielić się nimi z innymi.

Dostęp online
Wszystkie kluczowe informacje dostępne są z dowolnego miejsca poprzez dedykowany portal lub na urządzeniach mobilnych dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebujesz.

Usługa Power Platform
Dzięki temu, że Power BI jest częścią usługi Power Platform integracja z aplikacjami biznesowymi jest prostsza niż myślisz. Bez problemu osadzisz raporty w dedykowanej aplikacji lub aplikacje na dedykowanym raporcie. Jednym przyciskiem na raporcie uruchomisz szereg automatycznych, zdefiniowanych wcześniej zdarzeń w organizacji.

Z naszej strony zapewniamy

Konsulting
Oferujemy kompleksowe wsparcie przy definiowaniu wymagań raportowo – analitycznych oraz identyfikacji źródeł danych. Podczas analizy pomożemy w wyborze głównych obszarów (finanse, marketing, logistyka), dla których przejście na nowoczesne raportowanie przyniesie największe korzyści Twojej organizacji. Wspólnie zorganizujemy prace w nowym środowisku oraz zbudujemy wiedze niezbędną do jego zarządzania.

Wdrożenia
Kompleksowo realizujemy projekty wdrożenia Power BI w organizacji.  Rozpoczynamy od etapu analizy, gdzie identyfikujemy potrzeby biznesowe organizacji oraz tworzymy koncepcje rozwiązania a następnie przechodzimy do etapu projektowania i implementacji usługi. Dbamy o najwyższą jakość tworzonych rozwiązań, ponieważ z doświadczenia wiemy, iż odpowiednie zaprojektowanie modelu analitycznego oraz przygotowanie właściwych raportów i wizualizacji ma kluczowe znaczenie w podejmowaniu decyzji biznesowych. Przez cały okres wdrożenia oraz po wdrożeniu zapewniamy wsparcie niezbędne do utrzymania środowiska oraz rozwiązywania pojawiających się problemów

Audyty
Przeprowadzimy audyt dojrzałego, istniejącego w organizacji rozwiązania. Wykonana analiza pozwoli zbudować świadomość rozwiązania, które ciągle jest usprawniane i rozbudowywane oraz z którego korzystamy na co dzień w kontekście implementacji zgodnej z obecnie panującymi regulacjami oraz dobrymi praktykami.  Niestety w większości dojrzałych rozwiązań duża część tworzonego w czasie modelu nie jest na bieżąco wykorzystywana. Przeprowadzone prace pokazują realne wykorzystanie modelu co w wielu przypadkach przekłada się na optymalizację kosztową rozwiązania

Szkolenia
Prowadzimy szkolenia zarówno dla osób początkujących jak również bardziej zaawanasowanych użytkowników, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w obszarze raportowania z wykorzystaniem narzędzia Power BI. Nasze szkolenia pozwolą nowym użytkownikom postawić pierwsze kroki w budowaniu atrakcyjnych raportów i wizualizacji a bardziej wprawionym poszerzyć swoją wiedzę o niezliczoną ilość dodatkowych możliwości.

Utrzymanie
Przejmiemy odpowiedzialność za zarządzanie i utrzymanie środowiska raportowego. Dzięki współpracy z nami będziesz miał pewność, że Twoje środowisko budowane i utrzymywane jest z wykorzystaniem najlepszych praktyk i standardów.

Nie przez przypadek w 2022 roku firma Gartner po raz 15 uznała Microsoft za lidera w kategorii platformy analityczno-raportowej.